iPhone 14 Pro z szybszym modemem - duża różnica wydajności

iPhone 14 Pro poza łącznością satelitarną otrzymał nowszy modem firmy Qualcomm, który jest znacznie wydajniejszy od układu z iPhone'a 13 Pro.

iPhone 14 Pro w Europie nie miał łatwego debiutu. Apple zdecydowało się na znaczną podwyżkę cen w wielu europejskich krajach pomimo pozostawienia sugerowanej ceny detalicznej na poziomie 999 dolarów w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego faktu przedsprzedaż iPhone'a 14 Pro w przeciwieństwie do iPhone'a 14 przebiegła po myśli Apple. Wszystkie egzemplarze przedsprzedażowe zostały wyprzedane, a obecne czasy oczekiwania na dostawę sięgają kilku tygodni.

Fabrycznie nowy egzemplarz iPhone'a 14 Pro
Źródło: macworld.com

Fabrycznie nowy egzemplarz iPhone'a 14 Pro

Źródło: macworld.com

iPhone 14 Pro boryka się aktualnie z kilkoma problemami, które zostaną rozwiązane dopiero w przyszłym tygodniu, ale posiadamy również pozytywnie informacje.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

Smartfon razem z chipem do łączności satelitarnej otrzymał nowszą wersję modemu sieci 5G. Ponownie jest to układ produkowany przez firmę Qualcomm. Mowa o modemie Qualcomm Snapdragon X65.

Nowy modem charakteryzuje się szybszymi transferami danych oraz niższymi opóźnieniami.

Podczas porównania wydajności amerykańskich modeli iPhone'a 14 Pro z ubiegłorocznym iPhone'm 13 Pro odnotowano 38% wzrost wydajności podczas przesyłania danych w sieci T-Mobile oraz 32% wzrost w sieci Verizon.

Snapdragon X65 to popularny modem 5G, który wykorzystywany jest również we flagowych smartfonach z Androidem z 2022 roku. Jego maksymalna przepustowość wynosi 10 Gbps. iPhone 13 Pro posiada modem Snapdragon X60, którego maksymalna przepustowość wynosi do 7,5 Gbps.

Warto podkreślić, ze modem Snapdragon X65 trafił również do tańszych smartfonów - iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200