iPhone 14 Pro hitem - Apple zwiększa zamówienia

Najnowsze prognozy wskazują, ze iPhone 14 Pro był strzałem w dziesiątkę. Łyżką dziegciu jest za to bazowy iPhone 14, który trafił już na pierwsze promocje.

Znany analityk Apple - Ming Chi-Kuo - podzielił się swoimi przewidywaniami na temat sprzedaży smartfonów Apple iPhone w drugiej połowie 2022 roku, a więc po premierze nowych modeli z rodziny iPhone 14.

Smartfony z rodziny iPhone 14 Pro
Źródło: apple.com

Smartfony z rodziny iPhone 14 Pro

Źródło: apple.com

Według Ming Chi Kuo zainteresowanie iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max przerosło oczekiwania analityków firmy Apple. Smartfony z tegorocznej linii Pro są największą aktualizacją smartfonów Apple od 2017 roku i premiery iPhone'a X. Wprowadzenie Dynamic Island oraz bardzo niewielka aktualizacja bazowych modeli w połączeniu z podwyższeniem cen w Europie spowodowała, że użytkownicy decydują się na zakup modeli Pro/Pro Max lub całkowicie rezygnują z wymiany sprzętu.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice
  • Europejski rynek smartfonów w kondycji najgorszej od 2012 roku

Kuo informuje, że Apple zwiększyło zamówienia na smartfony w wersji Pro oraz Pro Max. Po modyfikacji dostaw i linii produkcyjnych smartfony iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro max mają stanowić od 60 do 65% wszystkich dostaw modeli z rodziny iPhone 14 w drugiej połowie 2022 roku.

Po nieudanym starcie sprzedaży bazowych modeli z rodziny iPhone 14 firma Apple zdecydowała się na obniżenie wolumenu produkcji, a wolne sloty przekazano na rzecz świetnie sprzedających się modeli z rodziny Pro. Aktualnie czas oczekiwania na bazowe konfiguracje iPhone'a 14 Pro oraz iPhone'a 14 Pro Max wynosi kilka tygodniu.

Kuo uważa, że w przyszłości Apple zmniejszy produkcję iPhone'a 14 Pro na rzecz bazowych modeli iPhone 14 oraz iPhone 14 Plus, które w Stanach Zjednoczonych cieszą się wysokim popytem związanym z atrakcyjna ceną w porównaniu do modeli sprzedawanych w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200