iPartners bez kabli

Firma uruchomiła usługi szerokopasmowego dostępu radiowego w Warszawie. W najbliższym czasie Internet Partners zaoferuje usługę także w Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku.

Firma uruchomiła usługi szerokopasmowego dostępu radiowego w Warszawie, a w najbliższym czasie zaoferuje tę usługę także w Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku.

Usługa jest kierowana do klientów instytucjonalnych w dużych aglomeracjach miejskich. Na razie korzysta z niej już część klientów firmy z Warszawy i okolic, gdzie działają trzy stacje bazowe. W niedługim jednak czasie oferta zostanie rozszerzona na następne miasta: Katowice, Poznań, Szczecin i Gdańsk. Internet Partners zamierza ponadto inwestować w rozwój infrastruktury radiowej w innych miastach. Według Marcina Sikorskiego, dyrektora ds. sprzedaży w Internet Partners, dostęp radiowy wykorzystywany dotąd głównie jako rezerwa, tam gdzie zestawienie tradycyjnej linii stałej było niemożliwe ze względów technicznych, staje się alternatywą dla łączy naziemnych.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 365 - lista wersji, najważniejsze zmiany dla biznesu
  • Twiiter zmienia politykę dotyczącą firmowych API

Usługa Internet Partners wykorzystuje transmisję radiową w paśmie 5,8 GHz. Stacja bazowa składa się z 4 modułów wykorzystujących kanały o szerokości 4 MHz. Maksymalna przepustowość wynosi 13,6 Mb/s, przy czym szybkość transmisji do klienta wynosi 9,5 Mb/s, a od klienta 4,1 Mb/s.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200