iPartners bez kabli

Firma uruchomiła usługi szerokopasmowego dostępu radiowego w Warszawie. W najbliższym czasie Internet Partners zaoferuje usługę także w Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku.

Firma uruchomiła usługi szerokopasmowego dostępu radiowego w Warszawie, a w najbliższym czasie zaoferuje tę usługę także w Katowicach, Poznaniu, Szczecinie i Gdańsku.

Usługa jest kierowana do klientów instytucjonalnych w dużych aglomeracjach miejskich. Na razie korzysta z niej już część klientów firmy z Warszawy i okolic, gdzie działają trzy stacje bazowe. W niedługim jednak czasie oferta zostanie rozszerzona na następne miasta: Katowice, Poznań, Szczecin i Gdańsk. Internet Partners zamierza ponadto inwestować w rozwój infrastruktury radiowej w innych miastach. Według Marcina Sikorskiego, dyrektora ds. sprzedaży w Internet Partners, dostęp radiowy wykorzystywany dotąd głównie jako rezerwa, tam gdzie zestawienie tradycyjnej linii stałej było niemożliwe ze względów technicznych, staje się alternatywą dla łączy naziemnych.

Usługa Internet Partners wykorzystuje transmisję radiową w paśmie 5,8 GHz. Stacja bazowa składa się z 4 modułów wykorzystujących kanały o szerokości 4 MHz. Maksymalna przepustowość wynosi 13,6 Mb/s, przy czym szybkość transmisji do klienta wynosi 9,5 Mb/s, a od klienta 4,1 Mb/s.