iPadOS 16 i macOS Ventura - kiedy pojawią się finalne wersje?

Wszystko wskazuje na to, że nowe oprogramowanie układowe dla tabletów oraz komputerowy firmy Apple trafi na rynek jeszcze w tym miesiącu.

Na przestrzeni ostatnich lat firma Apple przyzwyczaiła nas już do opóźnienia premiery systemu operacyjnego macOS oraz iPadOS względem iOS i watchOS. We wrześniu 2022 roku udostępniono aktualizację do iOS 16 oraz watchOS 9, a system operacyjny na smartfon okazał się być nie do końca dopracowany i zoptymalizowany.

macOS Ventura
Źródło: apple.com

macOS Ventura

Źródło: apple.com

Jednocześnie firma Apple w dalszym ciągu testuje systemy operacyjne iPadOS 16 oraz macOS Ventura. W chwili obecnej najnowszym systemem operacyjnym dla tabletów iPad jest iPadOS 15.7, a dla komputerowy Mac macOS Monterey 12.6.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

W wywiadzie dla portalu TechCrunch Apple przekazało, że iPadOS 16 zostanie wydany jako iPadOS 16.1 z pominięciem iPadOS 16. Aktualizacja zostanie wydana tego samego dnia co uaktualnienie do iOS 16.1. Apple deklaruje, ze stanie się to jesienią 2022 roku.

Również system operacyjny macOS Ventura dla komputerów Mac ma zostać udostępniony jesienią 2022 roku. Apple oficjalnie nie przekazuje konkretnych dat.

Znany analityk firmy Apple - Mark Bloomberg w swoim najnowszym odcinku newslettera Power On przekazał, że systemy operacyjne iPadOS 16.1 oraz macOS Ventura 13 zostaną udostępnione w finalnych wersjach jako aktualizacja oprogramowania w okolicach 24 października 2022 roku. Oznacza to, że aktualizacja oprogramowania układowego zostanie udostępniona w ostatnim tygodniu października. W podobnym czasie spodziewamy się prezentacji nowych modeli komputerów MacBook Pro oraz tabletów z rodziny iPad Pro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200