iPad 2: 4 rzeczy, na których się zawiedliśmy

Wszyscy oczekiwaliśmy, że iPad 2 będzie szybszy, lżejszy i bardziej funkcjonalny. Apple niestety jak zwykle ograniczył się jedynie do niezbędnych zmian potrzebnych by ciągle być w czołówce rynku. Oto czego nam najbardziej zabrakło.

iPad 2 został już zaprezentowany, a jego premiera (w tym polska) odbędzie się jeszcze w marcu. Nasi amerykańscy koledzy z MacWorlda mieli już także okazję przyjrzeć się urządzeniu i opisać swoje pierwsze wrażenia.

iPad 2 jest oceniany bardzo pozytywnie i zmiany jakie wprowadza najprawdopodobniej spowodują utrzymanie się tabletu Apple na pierwszym miejscu rankingów sprzedaży. Niestety, jak to zwykle bywa z produktami tej firmy, spodziewano się więcej. Mówiąc w skrócie - zmiany są, rewolucji brak. Oto czego nam brakuje najbardziej.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

iTunes i tylko iTunes

Niestety użytkownicy iPada ciągle będą musieli być mocno związani z iTunes. Urządzenie, które przecież w wielu dziedzinach ma zastępować komputery, ciągle potrzebuje peceta do życia. Użytkownicy nowego iPada będą musieli korzystać z iTunes przynajmniej raz na jakiś czas. Jeśli nawet nie zechcą synchronizować swoich multimediów, aplikacja stanie się nieodzowna do aktualizacji oprogramowania w tablecie. To się musi zmienić.

Oprogramowanie? (Prawie) nic nowego

iPad 2 otrzymał parę nowości związanych z iOS 4.3. Wśród nich znaleźć można m.in. opcję iTunes Share i opcję zmiany przycisku "Mute" z powrotem na blokowanie zmiany orientacji ekranu. Niestety w porównaniu do znakomitej obsługi widżetów ekranowych w Androidzie Honeycomb 3.0, iPad 2 ze swoim oprogramowaniem coraz bardziej przypomina przerośniętego iPoda Touch. Apple musi wreszcie zacząć myśleć o poważnych zmianach w swoim interfejsie. Oby iOS 5 przyniósł pożądaną rewolucję.

Masz iPada? To teraz czas na kosztowne dodatki

Chcesz żeby iPad 2 był połączony z telewizorem poprzez złącze HDMI? Proszę bardzo, adapter za 39 dolarów (Polska cena jeszcze nie została ujawniona) powinien wystarczyć. A może masz ochotę przyśpieszyć proces przesyłania zdjęć na swój tablet? Za "jedyne" 29 dolarów będzie można ominąć iTunes i zgrywać je prosto z aparatu z pomocą "Apple iPad Camera Connection Kit". Tego typu "dodatkowych, płatnych opcji" jest mnóstwo, a my mamy wrażenie, że za większość z nich nie powinno się dopłacać. Główny rywal iPada 2 - Motorola Xoom - będzie kosztować ok. 800 dolarów (w Europie prawdopodobnie równowartość 700 euro), więc znacznie więcej. Jednak wybierając ten produkt zaoszczędzimy fortunę na dodatkowych akcesoriach.

Retina? Zapomnij

Wiele osób bardzo liczyło na to, że iPad 2 otrzyma otrzyma bardzo dobry wyświetlacz Retina, króty trafił na razie do smartfonu iPhone 4. Niestety jeszcze przed premierą pojawiało się coraz więcej głosów negujących tę plotkę. Podobno wyświetlacz Retina okazał się za drogi do iPada 2. Prawdopodobnie znajdziemy go dopiero w kolejnym tablecie Apple’a.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200