ePP2: urządzenie, które „drukuje” dokumenty na ekranie dotykowym

Holenderska firma Gembird, dostawca akcesoriów komputerowych, poszerzyła swoją ofertę o e-drukarki. Model EnerGenie E-paper printer (ePP2) nie wykonuje wydruku przy użyciu tradycyjnego papieru, gdyż „wydrukiem” jest wyświetlany na ekranie dotykowym dokument. Można go nie tylko odczytać, ale także edytować poprzez naniesienie notatek czy podpisów.

Podobnie, jak na zwykłej kartce papieru, także na e-papierze możemy nanieść notatki czy złożyć podpis. Po dokonaniu poprawek urządzenie ponownie przesyła dokument do komputera PC. Może też służyć jako e-book i stanowi przydatne urządzenie dla podróżujących, tym bardziej, że umożliwia odbycie odprawy online (jest kompatybilne z skanerami kodów kreskowych na lotniskach).

E-drukarka posiada pamięć RAM DDR2 o pojemności 256 MB, dotykowy ekran o przekątnej 9,7 cala (1600 x 1200 px, 200 dpi) oraz baterię litową 2350 mAh. Sprzęt obsługuje karty MicroSD (do 32 GB), pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 234 i współpracuje zarówno z systemem Windows jak i Macintosh.

Zobacz również:

E-drukarka ePP2 dostępna jest w ofercie dystrybutora - firmy Impakt. Sugerowana cena detaliczna to 1705 zł brutto.


TOP 200