eKonfigurator Adax

JTT Computer udostępniła swoim klientom możliwość internetowej wyceny i zamawiania komputerów Adax w dowolnie wybranych konfiguracjach.

JTT Computer udostępniła swoim klientom możliwość internetowej wyceny i zamawiania komputerów Adax w dowolnie wybranych konfiguracjach.

Dotychczas procesy wyceny i tworzenia zlecenia produkcyjnego były wykonywane "ręcznie" przez pracowników JTT Computer. Nie było możliwe samodzielne wykonanie wyceny przez klientów firmy.

Zobacz również:

  • Sprzedaż pecetów nadal rośnie i bije rekordy

Obecnie firma udostępniła swoim klientom aplikację eKonfigurator ADAX, której głównym zadaniem jest umożliwienie przeprowadzania wyceny konfiguracji i zamówienia komputerów ADAX oferowanych w trybie "na zamówienie". Aplikacja dostępna jest dla klientów JTT poprzez interfejs ISWS (Internetowego Systemu Wspomagania Sprzedaży) - isws.jtt.pl.

Wcześniej z trybu "na zamówienie" korzystały przede wszystkim duże firmy integracyjne takie jak Prokom, Computerland, OFEK, 2SI.

Aplikację eKonfigurator ADAX na zlecenie JTT Computer przygotowała firma Internet Designers.

Dla zainteresowanych – poniżej przedstawiamy opis działania aplikacji:

Interfejs aplikacji umożliwia wybranie bazowego modelu komputera, który poddawany będzie konfiguracji. Po uzupełnieniu konfiguracji na podstawie dostępnej listy komponentów (listy rozwijane), użytkownik ma możliwość wyliczenia ceny konfiguracji na podstawie zaszytego w aplikacji algorytmu. Podawana cena obliczona zostaje z uwzględnieniem upustu (poziomu cenowego) przypisanego danemu klientowi.

Aby skorzystać z eKonfiguratora należy zalogować się do ISWS i wybrać z ekranu Cennik pozycję eKonfigurator ADAX - pojawi się lista dostępnych modeli bazowych. Aby rozpocząć konfigurowanie komputera, należy kliknąć na odnośnik, którym jest nazwa modelu - pojawi się wtedy strona z domyślną konfiguracją danego modelu bazowego.

W kolejnym kroku można dostosować zaproponowaną konfigurację domyślną wg potrzeb. Wykonuje się to poprzez wybór z list rozwijanych komponentów danego typu i zmianę ilości sztuk. Po dostosowaniu konfiguracji, w celu obliczenia ceny, należy nacisnąć przycisk "Oblicz cenę".

Przed wyliczeniem ceny aplikacja sprawdzi poprawność stworzonej konfiguracji na podstawie zdefiniowanych w systemie zależności komponentów. Wynik sprawdzenia zostanie wyświetlony pod tabelą zawartości konfiguracji.

Jeżeli aplikacja wykaże błędy w konfiguracji, należy usunąć lub zmienić komponenty niekompatybilne (lub dostosować ich ilość), a następnie ponownie nacisnąć "Oblicz cenę".

Aby uniknąć wyboru komponentów niekompatybilnych, należy przed przystąpieniem do wprowadzania zmian w konfiguracji bazowej, zaznaczyć pole wyboru "Sprawdzaj konfigurację po każdej zmianie".

Jeżeli stworzona konfiguracja jest poprawna, następuje obliczenie ceny, która pojawia się pod tabelką ze szczegółami konfiguracji. Po wykonaniu wyceny dostępne są następujące opcje:

-zmiana konfiguracji i ponowne obliczenie ceny

-wydruk gotowej konfiguracji

-wysłanie konfiguracji do handlowca w JTT

Więcej informacji:

JTT Computer SA

tel. (071) 3475 868

fax (071) 3475 805

http://www.jtt.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200