eCard wybiera WBK na nowego akcjonariusza, rezygnuje z Euronetu

Prezes ComputerLandu, współzałożyciela eCard, zapowiedział, że spółka w ciągu kilku najbliższych tygodni rozpocznie działalność komercyjną.

Spółka eCard podpisała z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym SA umowę, w ramach której bank będzie autoryzował, przetwarzał i rozliczał internetowe transakcje zawierane za pomocą kart płatniczych. Oznacza to, że spółka, założona przez ComputerLand i Pierwszy Polski Fundusz Rozwoju BRE, nie sfinalizuje zapowiadanej współpracy z Euronetem.

Ponadto 16 tys. akcji spółki eCard, o wartości 1,6 mln zł, które miał objąć Euronet, zostanie kupionych przez WBK. Po finalizacji umowy ComputerLand będzie w posiadaniu 42,8% akcji, a BRE i WBK po 28,6% akcji eCard. Przedstawiciele eCardu nie chcieli ujawnić powodów "rozstania się" z Euronetem. Poinformowano jedynie, ze nie doszło do podpisania ostatecznej umowy o współpracy.

"Zapotrzebowanie na usługi jakie wkrótce będzie świadczyć eCard jest ogromne. Szacujemy, że w ciągu pierwszych 12. miesięcy z usługi autoryzacji kart może korzystać przynajmniej kilkuset klientów, sklepów internetowych. Umowa z WBK oznacza koniec etapu budowy partnerstw. Teraz jest czas na uruchomienie działalności komercyjnej eCardu. Stanie się to w ciągu kilku najbliższych tygodni." - poinformował Tomasz Sielicki, prezes ComputerLandu.

***

Euronet nowym akcjonariuszem eCardu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200