eAnaliza w eCenter

Firma eCenter podpisała w kwietniu br. umowę z amerykańską firmą NetGenesis na udostępnianie w modelu ASP (Application Service Provision) rozwiązania NetGenesis5.

Firma eCenter podpisała w kwietniu br. umowę z amerykańską firmą NetGenesis na udostępnianie w modelu ASP (Application Service Provision) rozwiązania NetGenesis5.

eCenter będzie oferować nową usługę - eAnaliza, umożliwiającą śledzenie ruchu na stronach internetowych oraz badanie zachowań osób korzystających z sieci. Nowa usługa udostępniana jest w modelu ASP.

System eAnaliza jest adresowany głównie do portali, wortali, serwisów tematycznych, sklepów internetowych, systemów aukcyjnych oraz firm, które widzą w Internecie cenne źródło informacji o potencjalnych klientach.

Specjalistyczne narzędzia do analizy danych dają możliwość rozpoznawania różnych relacji zachodzących między danymi bądź grupami danych. Pozwalają także na dokładne śledzenie drogi, jaką po badanych stronach przebyli odwiedzający ośrodek webowy. Z kolei eksploracja danych umożliwia przeprowadzanie zaawansowanych analiz zachowań internautów.

eAnaliza jest rozwiązaniem firmy NetGenesis specjalizującej się w zakresie analiz danych pochodzących z Internetu (z usług NetGenesis korzystają m.in. Microsoft, 3Com, Lotus, First American Bank, Visa International, Walt Disney, General Electric). Jest to skalowalny system analityczny funkcjonujący w modelu online. Umożliwia pracę na olbrzymich wolumenach danych, które w sposób ciągły są przetwarzane, analizowane i przechowywane. System oparty jest na technologii zawierającej między innymi rozwiązania z zakresu OLAP (Online Analytical Processing), obsługę standardu XML i Java.

Spółka eCenter została założona przez Elektrim SA oraz Internet Investment Fund. W ofercie firmy znajdują się zaawansowane usługi Internetowego Centrum Danych (głównie hosting oraz kolokacja) oraz aplikacje udostępniane w modelu ASP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200