e-connections uruchomi ogólnopolski numer dostępowy do Internetu

Opłaty mają być porównywalne do tych w Telekomunikacji Polskiej SA. Firmę stworzył fundusz CentralEuropa.com (właściciel portalu Arena.pl) i Tel-Energo SA.

Firma została utworzona przez CentralEuropa.com (właściciela portalu Arena) i Tel-Energo SA. E-connections będzie świadczyć usługi dostępu do Internetu na bazie łączy światłowodowych Tel-Energo.

Na początku 2001 r. ma zostać uruchomiony ogólnopolski numer dostępowy rozpoczynający się od 020. Węzły dostępowe będą rozlokowane w czterech miastach. Pierwszy zostanie uruchomiony najprawdopodobniej w lutym 2001 r. w Warszawie, następne - w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu - w marcu. Użytkownicy z całej Polski będą jednak obciążani za impulsy telefoniczne według stawek lokalnych. Opłaty mają być porównywalne do tych w Telekomunikacji Polskiej SA.

Firma prowadzi obecnie negocjacje w sprawie zakupu modemów dostępowych o prędkości 56 Kb/s. Nie wiadomo jeszcze, jaka ich liczba zostanie oddana do użytku. Niewykluczone, że ich potencjalny dostawca zostanie trzecim udziałowcem w spółce. "Usługi dial-up to dopiero początek" - zapowiadają przedstawiciele spółki. W przyszłości E-connections zaoferuje również dostęp do Internetu za pośrednictwem łącz stałych.

Kapitał akcyjny e-connections wynosi 190 mln zł. Tel-Energo posiada 49,47% udziałów, a CentralEuropa.com 43,53%. Prezesem nowej spółki został Wojciech Plutecki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200