e-ZUS ma ponad 55 tys. użytkowników

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, na uruchomionej pół roku temu Platformie Usług Elektronicznych swój profil zarejestrowało już ponad 55 tys. osób. Dotychczasowa liczba wizyt na stronie internetowej pue.zus.pl to ponad 640 tys., z czego unikalnych jej użytkowników było w tym czasie aż 416 tys.

Jak podaje ZUS, najwięcej zarejestrowanych na PUE to ubezpieczeni (53,3 tys.), którzy często występują dodatkowo także w innych rolach tj. płatnika składek i świadczeniobiorcy. Samych płatników zarejestrowało się 26 tys. a świadczeniobiorców - 15,6 tys. Największy przyrost nowych profili, bo ponad 12 tys. nastąpił w grudniu minionego roku.

"Co ważne, zarejestrowani na portalu PUE przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z możliwości rozliczania się z ZUS za pośrednictwem własnego profilu przy pomocy oprogramowania ePłatnik. Z usługi tej miesięcznie korzysta już ponad 1 200 osób, w sumie od początku istnienia PUE za pośrednictwem ePłatnika złożono już 32,6 tys. dokumentów, w tym aż 20,5 tys. dokumentów rozliczeniowych. Pozostałe 12 tys. to formularze zgłoszeniowe. Liczba płatności elektronicznych dokonywanych za pośrednictwem tego modułu stale wzrasta - w ciągu ostatniego miesiąca aż o 59 proc. Oznacza to, że coraz więcej płatników ufa nowej formie komunikacji" - informuje ZUS.

Zobacz również:

  • Jak technologia może pomóc podczas kryzysu uchodźczego

Rośnie też liczba składanych na portalu PUE wniosków niesformalizowanych. Do końca 2012 roku liczba takich właśnie wniosków osiągnęła wartość ponad 130 tys., z czego od początku października złożono ich ponad 120 tys. Dane te podkreślają dynamikę wzrostu zainteresowania i zaufania klientów do tak innowacyjnej formy realizowania ustawowych zadań przez instytucję publiczną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200