e-Katalyst inwestuje w e-szkolenia

Piątą spółką w portfelu internetowego inkubatora jest e-Learning.pl. Wielkość inwestycji e-Katalyst w tym roku wyniesie 1 mln zł.

Piątą spółką w portfelu internetowego inkubatora jest e-Learning.pl. Inwestycja e-Katalyst SA wyniesie na początek 1 mln zł. W przyszłym roku przewidziane jest kolejne dofinansowanie e-Learning w wysokości 1 mln zł. e-Katalyst zainwestował jak dotąd w cztery spółki internetowe - serwis rekrutacyjny pracuj.pl, platformę zapytań ofertowych serio.pl, platformę dyskusyjną HydePark.pl, oraz internetowy kanał dystrybucji usług finansowych e-Akces.pl.

e-Learning dostarcza rozwiązania edukacyjne z zastosowaniem Intranetu, Extranetu, Internetu czy na CD-ROMach, a także tzw. szkolenia mieszane (blended learning). e-Learning prowadzi szkolenia firmowe, szczególnie z obszaru umiejętności biznesowych, specjalistycznych, ogólnorozwojowych oraz tzw. "szkolenia miękkie" (tj. dotyczące prowadzenia negocjacji, czy zachowań niewerbalnych).

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • SpaceX dostarczy Starlinki dla autobusów szkolnych

e-Learning.pl podpisała ponadto umowy partnerskie z kilkoma innymi firmami, w tym ze SkillSoft, firmą z sektora e-learning, która jest największym dostawcą tych usług dla firm z listy Global 2000. Umowa ze SkillSoft daje e-Learning.pl wyłączność na licencjonowanie produktów na terenie Polski, oraz na lokalizację oprogramowania i modułów szkoleniowych SkillSoft dla potrzeb polskiego rynku. Finansowanie zapewnione przez e-Katalyst S.A. umożliwi e-Learning właśnie lokalizację modułów szkoleniowych SkillSoft oraz opracowanie modułów dopasowanych do specyficznych potrzeb.

Oprócz współpracy ze SkillSoft, e-Learning.pl ogłosiła nawiązanie współpracy z trzema innymi polskimi spółkami: TMI Polska, z rynku szkoleń i doradztwa w zakresie umiejętności biznesowych i tzw. umiejętności miękkich , ISO SMG Poland, firmą szkoleniową i doradczą, specjalizującą się w symulacjach biznesowych, oraz Telephone Doctor Polska, firmą szkoleniową specjalizującą się w szkoleniach z zakresu obsługi klienta. e-Learning.pl będzie współpracować z nimi w zakresie tzw. "szkoleń mieszanych".

E-learning jest w USA jednym z najszybciej rozwijających się sektorów nowych technologii. Według badania, IDC, rynek elektronicznych szkoleń dla firm i instytucji powinien zwiększyć swoją wartość z 2 mld USD w roku 2000 do 18 mld USD w 2005. Jednocześnie szkolenia nie związane bezpośrednio z informatyką obejmują coraz większą część rynku e-learning. W roku 2000 szkolenia nie związane z informatyką przyniosły 24% dochodów sektora e-learning, lecz zdaniem IDC odsetek ten wzrośnie do 54% w roku 2005.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200