e-Dom Microsoftu

Najprawdopodobniej w poniedziałek koncern poinformuje o utworzeniu specjalnego działu, który zajmie się opracowaniem rozwiązań dla nowego projektu -"elektronicznego domu"

Najprawdopodobniej już w poniedziałek Microsoft poinformuje o utworzeniu specjalnego działu, który zajmie się opracowaniem rozwiązań dla nowego projektu - "elektronicznego domu". Bill Gates uważa, że za kilka lat większość domowych urządzeń, takich jak telewizor, czy nawet lodówka, będzie miała dostęp do Internetu - eHome Division (tak będzie brzmiała nazwa nowego działu) zajmie się realizacją tej wizji.

To nie pierwszy "niesoftware'owy" projekt giganta z Redmond - kilka dni temu na rynek trafiła konsola Xbox, od jakiegoś czasu koncern aktywnie działa na rynku telewizji interaktywnej (zajmuje się tym dział Microsoft TV, który wprowadził już na rynek kilka modeli urządzeń umożliwiających korzystanie z platformy WebTV).

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Przedstawiciele koncernu poinformowali również, że projekt eHome realizowany będzie we współpracy z innymi firmami - m.in. producentami sprzętu elektronicznego. Nie ujawniono jednak na razie, jakie to będą firmy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200