dBASE IV wszędzie

Firma Ashton-Tate od 2 kwietnia 1991 roku oferuje swym klientom pakiet bazy danych dBASE IVwwersji 1.1, pracujący zarówno na komputerach nadzorowanych przez system operacyjny MS DOS, system VMS instalowany na maszynach VAX firmy DEC, system UNIX instalowany na maszynach SUN, jak i na komputerach Macintosh.

Firma Ashton-Tate od 2 kwietnia 1991 roku oferuje swym klientom pakiet bazy danych dBASE IVwwersji 1.1, pracujący zarówno na komputerach nadzorowanych przez system operacyjny MS DOS, system VMS instalowany na maszynach VAX firmy DEC, system UNIX instalowany na maszynach SUN, jak i na komputerach Macintosh. Wersja dla komputerów Macintosh nosi nazwę dBASE RunTime PLUS i pozwala na wykorzystanie aplikacji i danych ze wszystkich pakietów dBASE oferowanych dla innych komputerów, pozwala także na pracę w sieci z komputerami PC.

RunTime PLUS może być obsługiwany z klawiatury lub myszką. Do pracy wymaga pamięci RAM o pojemności 1,5 MB i 2 MB wolnego obszaru dysku twardego. Ashton-Tate zapewnia, że nowy program pracuje bezbłędnie na komputerach Macintosh Plus, SE, SE/30, II, IIcx, IIfx, IIsi, Porta-ble, Clasic i LC. Do pracy konieczny jest system operacyjny w wersji 6.0.5 lub 6.0.7. Program RunTime kosztuje 195 USD dla nowych użytkowników, posiadacze wersji dBASE Mac mogą uzyskać nowy program ju: za 75 USD.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200