Zysk Oracle wzrósł o 25 proc., a przychody o 39 proc.

Oracle podał wyniki za IV kwartał 2010 roku finansowego. Zysk liczony według zasad GAAP wzrósł o 25 proc. w stosunku do analogicznego kwartału ubiegłego roku. Przychód wzrósł o 39 proc. do 9,5 mld dolarów.

Po wykluczeniu zdarzeń nadzwyczajnych Oracle miało przychód na poziomie 9,6 mld dolarów i zysk w wysokości 60 centów na akcję. Oznacza to, że w skali roku Oracle miało zysk 1,21 dolara na akcję (wzrost o 11 proc.), a dochód wzrósł o 15 proc. w stosunku do ubiegłego roku i osiągnął 26,8 mld dolarów. Przychody ze sprzedaży licencji oprogramowania wzrosły w czwartym kwartale o 14 proc. do 3,1 mld dolarów.

Oracle uzyskało też 1,2 mld dolarów przychodu ze sprzedaży sprzętu przejętej firmy Sun. Wyłączając zdarzenia nadzwyczajne Sun odnotował ponad 400 mln dolarów zysku operacyjnego w kwartale, podczas gdy rok wcześniej w analogicznym okresie generowała straty. Poprawa rentowności to m.in. efekt redukcji zatrudnienia. Kierownictwo Oracle planuje zwiększenie sprzedaży produktów firmy Sun. Przyczynić się do tego mają wzmocnienia w dziale handlowym.

Zobacz również:

  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple

Podsumowywany właśnie czwarty kwartał był pierwszym kwartałem Suna pod skrzydłami Oracle. W Polsce do fuzji Oracle-Sun ma dojść 1 lipca br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200