Zysk Oracle w II kw. wzrósł ponad 60%

W przeciwieństwie do innych firm technologicznych, koniec roku kalendarzowego przyniósł Oracle poprawę wyników finansowych. II kwartał roku finansowego 2001 zakończył się dla firmy przychodem 2,66 mld...

W przeciwieństwie do innych firm technologicznych, koniec roku kalendarzowego przyniósł Oracle poprawę wyników finansowych. II kwartał roku finansowego 2001 zakończył się dla firmy przychodem 2,66 mld USD (2,32 mld USD przed rokiem), natomiast zysk netto wzrósł aż o 62%, z 348,5 mln USD do 622,8 mln USD.

Najwyższy, bo aż 66-proc. wzrost firma odnotowała ze sprzedaży aplikacji, które przyniosły 279 mln USD. Sprzedaż jej sztandarowego działu baz danych zwiększyła się natomiast o 19%, co dało 775 mln USD. Całkowity przychód ze sprzedaży licencji wzrósł o 25% do poziomu 1,1 mld USD, podczas gdy usługi przyniosły firmie 1,5 mld USD, a więc o 9% więcej niż przed rokiem.

Ponadto firma uruchomiła w tym tygodniu nową usługę internetową, umożliwiającą klientom korporacyjnym tworzenie własnych stron internetowych bądź prostych portali za pośrednictwem przeglądarki internetowej i narzędzi graficznych.

Portal.Oracle.com zwalania przedsiębiorstwa z konieczności utrzymywania własnych serwerów i oprogramowania. Serwis tworzony jest na serwerze utrzymywanym przez Oracle, do którego można dodawać własną treść i aplikacje lub dodatkowe funkcjonalne moduły pochodzące od ponad 80 firm współpracujących z Oracle.

Podstawowa wersja usługi jest dostępna za darmo przez okres trzech miesięcy. Po upływie tego czasu opłata miesięczna wyniesie 100 USD za każdy GB zajmowanej powierzchni dyskowej. Opłaty pobierane będą także za każdą dodatkową aplikację wykorzystywaną w serwisie (np. rozwiązania Oracle służące do obsługi sprzedaży).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200