Zwycięska przemiana IT

Dzięki konsekwencji w realizacji obranej strategii Beata Sosnowska, CIO Roku 2012, zmieniła diametralnie sposób pracy IT w swojej firmie. Dziś stanowi ono ważny czynnik biznesu, a CIO uczestniczy w kreowaniu strategii firmy.

Zwycięska przemiana IT

Jednym z elementów i zarazem wehikułów zmiany dokonanej przez Beatę Sosnowską jest sposób wprowadzenia i rozwijania szeroko rozumianego Business Intelligence. Od 2012 r. narzędzie początkowo postrzegane jako raportowe stało się jednym z kluczowych komponentów wspomagających zarządzanie spółką. Zasób informacji zawarty w BI obejmuje niemal każdy obszar biznesowy firmy. Nastąpił przełom, użytkownicy są świadomi nowych możliwości i korzyści, a to otwiera szansę na budowanie inteligentnych rozwiązań i poszerzenie wizji zastosowań, np. dzięki rozważanej współpracy ze światem nauki. To jeden z wielu dowodów na to, że IT VB Leasing działa na rzecz biznesu w sposób pragmatyczny, kreatywny, wyszukując sposoby nieoczywiste, przynoszące szansę na dalszy rozwój.

Jak się zostaje CIO

Beata Sosnowska pełni funkcję CIO w VB Leasing Polska od listopada 2008 r. Początki jej drogi menedżerskiej związane są jednak z inną branżą. Niedługo po studiach, w 2003 r., dołączyła do grupy talentów Volkswagena w Poznaniu. "Świat IT w VW zaczęłam poznawać od systemów logistycznych. Dla firmy motoryzacyjnej to niezbędne narzędzie pracy. Aplikacje, które wdrożyłam, przynoszą wymierne korzyści do dziś" - wspomina Beata Sosnowska. Następnie została szefem działu odpowiadającego za aplikacje sterujące produkcją. "Moim sukcesem było stworzenie w czasie kilku miesięcy zgranego zespołu, który pozostawiłam w poczuciu jasno określonych zasad współpracy i komunikacji" - mówi Beata Sosnowska. Następnie na czele IT Services Volkswagen Poznań zyskała doświadczenie w obszarze utrzymania, infrastruktury oraz telekomunikacji. "Z sukcesem uporządkowałam procesy wewnętrzne, przeprowadziłam reorganizację działu. Dzięki temu poprawiła się jakość obsługi klientów wewnętrznych i bezpieczeństwo systemów produkcyjnych" - mówi Beata Sosnowska.

Zobacz również:

  • Dlaczego ponad połowa liderów IT może szukać nowej pracy

Kontynuując przygodę z IT w motoryzacji, w 2006 r. przeniosła się do spółki CNH Grupy Fiat, gdzie została Project Managerem IT odpowiedzialnym za wdrażanie aplikacji w fabrykach CNH w Europie. Kiedy z powodu kryzysu we Włoszech Fiat wstrzymał duże inwestycje w obszarze IT, wróciła do Polski, zmieniając branżę na finansową. W Lukas Banku zarządzała dużymi, przekrojowymi projektami IT, m.in. we współpracy z centralą w Paryżu wdrażała pilota systemu do zarządzania ryzykiem, prowadziła projekt wdrożenia karty kredytowej z programem multipartnerskim oraz inicjatywy zarządu. "Przekrojowość projektów dała mi możliwość potwierdzenia umiejętności zarządzania zróżnicowanym zespołem złożonym z analityków IT, programistów, testerów i kadry zarządzającej" - wspomina.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200