Zwalnia sprzedaż iPada - spada zysk Apple

Kolejny amerykański gigant podał do publicznej wiadomości swoje wyniki finansowe. Apple poinformował, ze iPhone wciąż sprzedaje się świetnie, ale ludzie mniej chętnie sięgają po iPada. W drugim kwartale tego roku spadł również zysk firmy.

Zwalnia sprzedaż iPada - spada zysk Apple

iPad

Mimo to, wyniki podane przez Apple i sumy, którymi firma operuje, mogą być niewyobrażalnie wielkie dla przeciętnego Polaka. Przychód giganta z Cupertino zamknął się w kwocie 35,3 mld dolarów. Tym samym wzrósł o 1% w stosunku do drugiego kwartału 2012 roku. Zysk Apple jednak zmalał o 22%. Tu firma pochwaliła się kwotą rzędu 6,9 mld dolarów. Pomimo tego, w kilka chwil po ogłoszeniu wyników, cena akcji Apple wzrosła z 419 do 435 dolarów.

Amerykańska firma zapowiadała jednak, że drugi kwartał tego roku, będzie dla niej słabszy. Nie odbyła się premiera żadnego nowego urządzenia, a na rynku rozpychają się konkurencyjne produkty. Mimo tego, udało się sprzedać 31,2 mln egzemplarzy iPhone’a. Spadła natomiast popularność tabletu iPad. W drugim kwartale tego roku sprzedano 14,6 mln sztuk tego urządzenia. W analogicznym okresie 2012 roku tablet sprzedał się w liczbie 17 mln sztuk. Słabsza była także sprzedaż komputerów firmy, po które sięgnęło 3,8 mln osób. W tym samym okresie w 2012 roku udało się ich sprzedać o 200 tysięcy więcej.

Zobacz również:

  • Apple sprzedaje sprzęt bez wsparcia dla nowych systemów
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Apple przewiduje, że przychód w obecnym kwartale zatrzyma się na mniej więcej tym samym poziomie, co w drugim kwartale tego roku. Ma on zamknąć się w kwocie między 34 a 37 mld dolarów.

Dyrektor zarządzający Apple – Tim Cook – ujawnił przy okazji, że wkrótce możemy się spodziewać premiery nowych produktów. W ręce użytkowników trafią systemy operacyjne iOS 7 oraz OS X Mavericks. Między jesienią tego roku, a końcem roku 2014, Apple ma także rozpocząć sprzedaż nowych produktów – urządzeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200