Zupełnie nowa aplikacja Outlook bez MS 365 dla komputerów Mac

Microsoft wprowadził zupełnie nowego klienta pocztowego na komputery Mac. Do działania nie wymagane jest już posiadani licencji Microsoft 365, a całość zaprojektowano z myślą o komputerach z układami Apple Silicon.

Microsoft zdecydował się na dosyć niespodziewany ruch. Bez żadnych zapowiedzi wprowadzono na rynek zupełnie nową wersję popularnego programu pocztowego - Microsoft Outlook - dla posiadaczy komputerów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Apple macOS.

Nowy Outlook na komputery Mac
Źródło: microsoft.com

Nowy Outlook na komputery Mac

Źródło: microsoft.com

Podobnie jak w przypadku systemów mobilnych - Android oraz iOS - do działania Microsoft Outlook na komputerach Mac nie jest już wymagane posiadanie aktywnej subskrypcji na pakiet usług Microsoft 365. Aplikacje można pobrać za darmo z Apple Mac Store. Konfigurację można przeprowadzić z dowolnym kontem pocztowym.

Zobacz również:

  • App Store zniknie z Chin?
  • W jaki sposób komputery Mac chronią prywatność użytkowników?

Aplikacja posiada obsługę wielu kont pocztowych, pozwala zarządzać nimi z poziomu jednej aplikacji oraz oferuje świetną integrację z innymi usługami Microsoftu. Dodatkowo Outlook dla Maca został przeprojektowany tak, aby w pełni wykorzystać funkcję macOS i jego interfejsu użytkownika, a całość dostosować do wymagań procesorów Apple Silicon.

Microsoft zdecydował się między innymi na integrację Outlook z widgetami systemu macOS. Przeprojektowano system odpowiedzialny za wyświetlanie powiadomień z aplikacji. Wykorzystano również dobrodziejstwa funkcji Handoff, która pozwala na płynne przełączanie pracy z aplikacji Microsoft Outlook pomiędzy komputerami Mac, tabletami iPad oraz smartfonami iPhone. Wkrótce aplikacja Outlook na Maca otrzyma aktualizację, która pozwoli zintegrować ją z funkcją skupienie służąca do porządkowania stylu pracy użytkownika.

Najnowszą wersję Microsoft Outlook można pobrać z Mac App Store.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200