Zrób z notebooka... desktop

Firma Logitech zaprezentowała nową klawiaturę o nazwie Alto, która przeznaczona jest dla użytkowników komputerów przenośnych. Producent zapewnia, że dzięki niej użytownik może korzystać z notebooka równie wygodnie, jak z komputera stacjonarnego.

Nowe urządzenie Logitecha pozwala na znaczne podniesienie komfortu pracy na notebooku. Użytkownik dostaje do dyspozycji pełnowymiarową klawiaturę z klawiszami numerycznymi i funkcyjnymi. Samo skorzystanie z nowości jest bardzo proste gdyż wystarczy oprzeć komputer (jego waga nie może przekraczać czterech kilogramów) o specjalną podpórkę i podłączyć do portu USB. Dzięki takiemu rozwiązaniu ekran notebooka zostaje nieco podniesiony - na wysokość zbliżoną do stacjonarnych monitorów.

Logitech Alto

Logitech Alto

Alto mierzy 23,7 x 42,8 x 3,6 cm i dysponuje hubem USB (3 x USB 2.0) umożliwiającym podłączenie np. zewnętrznej myszki, lub jakiegokolwiek innego urządzenia peryferyjnego.

Nowość, która została wyceniona przez producenta na 100 USD (cena na rynku amerykańskim), powinna się pojawić na półkach europejskich sklepów w przyszłym miesiącu.

Więcej informacji.