Zrezygnował szef działu rozwiązań komórkowych Motoroli

Merle Gilmore podał się do dymisji w dzień po tym, jak Motorola ogłosiła przewidywany spadek przychodów na przyszły rok, do którego częściowo ma się przyczynić prognozowana słabsza sprzedaż telefonów komórkowych.

Motorola poinformowała o rezygnacji Merle Gilmore, szefa jej największego działu Communications Enterprise. Szczegółowych przyczyn decyzji nie podano. Jego funkcje przejmie tymczasowo Robert Growney, prezes i dyrektor operacyjny Motoroli.

Merle Gilmore podał się do dymisji w dzień po tym, jak Motorola ogłosiła przewidywany spadek przychodów na przyszły rok, do którego częściowo ma się przyczynić prognozowana słabsza sprzedaż telefonów komórkowych. Informacja natychmiast wywołała spadek kursu akcji firmy o ok. 16%.

Communications Enterprise jest największym ze wszystkich działów Motoroli, generującym ok. 70% światowej sprzedaży firmy. W jego ofercie znajdują się telefony komórkowe, wyposażenie dla infrastruktury komórkowej i elementy sieci transmisji danych.

W zakończonym 30 września III kwartale roku finansowego 2000 Motorola uzyskała przychód w wysokości 9,5 mld USD (8 mld USD przed rokiem). Zysk netto wyniósł w tym czasie 598 mln USD (361 mln USD). Największy udział w przychodach miały działy półprzewodników, komunikacji szerokopasmowej oraz systemów dla dużych operatorów telekomunikacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200