Zrezygnował szef ds. rozwoju oprogramowania w Lotus Development

Wraz z nim odchodzi wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż produktów firmy na wszystkich rynkach. Lotus zaprzecza jakoby rezygnacje te zapowiadały zmiany w strukturze firmy.

John Throckmorton, wiceprezes Lotus Development odpowiedzialny za rozwój oprogramowania i wsparcie, niespodziewanie zrezygnował z zajmowanego stanowiska pod koniec minionego tygodnia. Wraz z nim z firmy odchodzi James Fieger, wiceprezes odpowiedzialny za sprzedaż na wszystkich rynkach.

Lotus nie podał powodów odejścia jego dwóch wysoko postawionych dyrektorów, ujawnił jedynie, że odchodzą oni na własną prośbę. Rzecznik firmy zaprzeczył też, jakoby odejście dwóch wiceprezesów miało być wynikiem nieporozumień na szczeblu kierowniczym czy zapowiedzią zmian w strukturze Lotusa.

Odejście J. Throckmortona i J. Fiegera nastąpiło w dwa miesiące po tym, jak Al Zollar, były dyrektor generalny IBM-a, zastąpił Jeffa Papowsa na stanowisku dyrektora wykonawczego Lotusa. Po odejściu J. Papowsa pojawiły się spekulacje, że IBM pragnie ściślej kontrolować Lotusa, który jest jego filią od przejęcia pięć lat temu.

Obowiązki J. Throckmortona przejmie tymczasowo Jeanette Horan, wiceprezes ds. oprogramowania, a J. Fiegera zastąpi Pierre Van Beneden, były dyrektor generalny, odpowiedzialny za działalność firmy w regionie EMEA.

***

Szef Lotusa złożył rezygnację

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200