Zostać partnerem OEM

W czwartym kwartale br. pojawić się ma kolejny plugin - TravelPlan, w którym można stworzyć harmonogram całej podróży. Obejmie m.in. informacje o połączeniach lotniczych, kolejowych, zaplanowanych spotkaniach i rezerwacjach w hotelach. TravelPlan ma nas także informować o planowaniu kolidujących spotkań, czy też np. spotkania, które odbywa się zbyt daleko od lotniska, a więc może nam zostać za mało czasu, aby zdążyć na samolot do domu (uwzględniania jest odległość od lotniska i wybrany środek transportu). Dane mogą zostać zsynchronizowane z kalendarzem w . Za granicą - oszczędzając na transmisji danych - nie trzeba będzie więc łączyć się z Internetem.

Psiloc ma też dedykowaną aplikację Connect, która pozwala na optymalizację kosztów transmisji danych w roamingu. Umożliwia ona przekierowanie połączenia internetowego w zależności od dostępnych możliwości. Przykładowo wchodząc w zasięg sieci WiFi w siedzibie partnera lub oddziału firmy macierzystej w innym kraju można przełączyć się do niej rezygnując na z usług 3G. Podobnie jest z sieciami na lotniskach, o ile zna się kod dostępu do nich. W czwartym kwartale aplikacja ta będzie częścią WorldTravelera.

Pluginy partnerów

WorldTraveler ma zostać wkrótce rozbudowany o możliwość rezerwacji miejsc noclegowych. Moduł HotelZon ma stworzyć fiński partner. Psiloc rozmawia o współpracy łącznie z siedmioma firmami. Przykładowo fińska Foreca Weather ma rozbudować moduł pogody, który będzie aktualizowany co godzinę dla miejsca, w którym przebywa użytkownik.

Psiloc w aplikacji World Traveler wykorzystuje metody lokalizacji użytkownika wykorzystujące technologie GPS oraz infrastrukture operatorów komórkowych . Dzięki temu użytkownik WorldTravelera nie będzie musiał łączyć się z Internetem aby pobrać aktualna pozycję geograficzną.

Aplikacja World Traveler została już przetłumaczona na 19 języków, w tym trzy chińskie, dwa francuskie i dwa portugalskie. Ma zostać przetłumaczona na pozostałe. Dostarczana jest na karcie pamięci telefonu, wbudowana w telefon a także za pośrednictwem sklepu Nokia Ovi. "Prowadzimy wiele rozmów z partnerami, którzy mogą rozbudować WorldTravelera, firmami oferującymi wynajem samochodów, czy rezerwację stolików w restauracjach. Być może zdecydujemy się też na oferowanie sprzedaży biletów lotniczych." - konkluduje Wojciech Nowański.


TOP 200