Zoom spodziewa się rekordowych przychodów 985 mln dol.

Zoom spodziewa się w tym kwartale gigantycznych przychodów. Większość firm nadal pracuje w modelu hybrydowym, co sprawia, że zapotrzebowanie na platformy konferencyjne ciągle jest bardzo wysokie.

Zoom generuje rekordową sprzedaż / Fot. Pexels.com

Zoom generuje rekordową sprzedaż / Fot. Pexels.com

Spółka wierzy, że uda jej się przekroczyć oczekiwania analityków i zarobi więcej pieniędzy, niż początkowo sądziła. Reuters zauważa, że Zoom spodziewa się od 985 do 990 mln dol. przychodu w tym kwartale. Analitycy z kolei spodziewali się 931,8 mln dol.

W poprzednim kwartale fiskalnym Zoom wypracował 952 mln dol. przychodu. Ten zakończył się 30 kwietnia. Wynik ten stanowi wzrost o 191% w porównaniu z wynikami w tym samym kwartale ubiegłego roku. Zoom spodziewa się, że uzyska prawie 4 mld dol. przychodu w roku podatkowym 2022 r.

Zobacz również:

  • Zoom wraca do swoich biur
  • Sam Altman triumfalnie wraca do OpenAI
  • Microsoft Teams z nowością: funkcją wirtualnego makijażu

Akcje firmy wzrosły o 2% już teraz, kiedy pojawiły się te doniesienia. Inwestorzy i traderzy nastawiają się więc na zyski.

Jednocześnie nie brakuje osób, które zamierzają sprzedać akcje Zooma w bliskiej przyszłości. Coraz więcej firm wraca bowiem do pracy w biurze, a szczepionki są wdrażane na coraz większą skalę na całym świecie. W momencie, gdy wróci praca w biurze, obudzą się stare nawyki i z pewnością wiele organizacji nie będzie już tak bardzo polegało na Zoomie i podobnych aplikacjach, jak ma to miejsce obecnie.

Zoom, podobnie jak Microsoft Teams i inne narzędzia tego rodzaju, stara się więc zachować pozycję i wprowadza coraz więcej funkcji do swojej platformy. Wszystko po to, aby firmy zaczęły używać aplikacji nie tylko do rozmów i spotkań wideo, ale też do współpracy online i wielu innych aktywności.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200