Zoom postawił na chmurę Oracle i przeniósł do niej swoje usługi

Firma Zoom Video Communications zdecydowała się zagnieździć swoją usługę obsługującą sesje wideokonferencji w chmurze należącej do korporacji Oracle (chodzi o platformę Oracle Cloud Infrastructure).

Zoom argumentuje iż było to konieczne po to aby obsłużyć szybko rosnące zapotrzebowanie na jej usługi oraz ze względu na nagły wzrost dziennej liczby uczestników spotkań do 300 mln osób. A są to bardzo wymagające usługi o czym może świadczyć fakt, że Zoom każdego dnia transferuje olbrzymią ilość danych danych. Szacuje się jest to ok. 7 PB danych, czyli siedem tysięcy terabajtów.

Właśnie dlatego Zoom zdecydował się przenieś swoje usługi do bardzo wydajnej chmury obliczeniowe, a taką w opinii ich twórców jest platforma Oracle Cloud Infrastructure. Jak podaje Zoom, cała operacja wdrożenie jej usług w chmurze Oracle miała trwać kilka godzin.

Zobacz również:

Oferuje ona bowiem dużą wydajność, skalowalność, niezawodność i jeden z najwyższych poziomów chmurowego bezpieczeństwa. W ciągu kilku godzin od wdrożenia tego projektu, infrastruktura Oracle Cloud Infrastructure obsługiwała w tym samym czasie setki tysięcy uczestników spotkań Zoom. Po osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej firma Zoom obsługuje obecnie za jej pomocą miliony jednoczesnych uczestników spotkań.

Komentując to wydarzenie Eric S. Yuan (dyrektor generalny firmy Zoom) powiedział: „Niedawno mieliśmy do czynienia z największym wzrostem w całej historii naszej firmy, który wymagał ogromnego zwiększenia naszych możliwości świadczenia usług.

I dodaje, "Przeanalizowaliśmy wiele platform, a infrastruktura Oracle Cloud Infrastructure odegrała kluczową rolę w szybkim skalowaniu naszych możliwości i zaspokajaniu potrzeb naszych nowych użytkowników. Wybraliśmy infrastrukturę Oracle Cloud Infrastructure ze względu na najlepsze w branży zabezpieczenia, wyjątkową wydajność i niezrównane wsparcie”.


TOP 200