Zone Vision pozyskuje inwestora

Fundusz Advent International wesprze finansowo spółkę Zone Vision, będącą jednym z największych dystrybutorów kanałów telewizyjnych w Europie Centralnej i Wschodniej. W Polsce z usług firmy korzystają między innymi UPC Cable Poland, Elektrim i Szelsat.

Fundusz Advent International zainwestuje 12 mln USD w spółkę Zone Vision. Spółka ta jest jednym z największych dystrybutorów kanałów telewizyjnych w Europie Centralnej i Wschodniej. Klientami firmy są przede wszystkim telewizje publiczne, lokalne i operatorzy sieci kablowych. Londyńska Zone Vision działa w Polsce od 9 lat współpracując z UPC Cable Poland, Elektrimem, Szelsatem.

Zone Vision reprezentuje w Polsce takie kanały jak: Discovery, Animal Planet, Hallmark; MTV, VH1 oraz dystrybuuje produkcje Gaumont, Polygram, Pearson i BBC World. Działający od 1984 r. Advent International zarządza globalnymi i regionalnymi funduszami o wartości przekraczającej 4,5 mld USD. Spółka specjalizuje się w inwestycjach w media. Swoje warszawskie biuro Advent International otworzył w kwietniu 1999 r. Spółka nie wspiera nowych przedsięwzięć lecz firmy obecne na rynku od przynajmniej trzech lat.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200