Znany przedział cenowy dla akcji Komputronik

Cena akcji sprzedawanych w ramach publicznej oferty spółki został ustalony na poziomie 35-39,10 zł. Oznacza to, że całkowita wartość oferty może wynieść od 57 mln zł do 63,7 mln zł.

Środki pochodzące z emisji akcji zostaną wykorzystane m.in. na rozwój sklepu internetowego oraz ogólnopolskiej sieci salonów sprzedaży. Dodatkowo spółka chce rozbudować magazyn wysokiego składowania i posiadaną infrastrukturę informatyczną. Firma rozważa także rozwój poprzez akwizycje podmiotów działających na polskim rynku IT.

Dokładna cena emisyjna akcji nowej emisji i cena sprzedaży akcji istniejących zostaną ustalone na tym samym poziomie i podane do publicznej wiadomości najpóźniej 26 czerwca br. W dniach 27-29 czerwca przyjmowane będą zapisy na akcje dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Debiut giełdowy spółki Komputronik S.A. jest planowany na pierwszą połowę lipca.

W ofercie publicznej oferowane będą akcje nowej emisji - 1,450 mln akcji oraz do 180 tys. istniejących akcji na okaziciela serii A. Łącznie inwestorzy giełdowi obejmą akcje Komputronik stanowiące ok. 21,9% kapitału i głosów w podwyższonym kapitale spółki.

W latach 2007-2008 Komputronik zakłada wzrost sprzedaży odpowiednio do 510 mln zł (wzrost o 51%) i 740 mln zł (45%). Jednocześnie spółka planuje wzrost zysku netto do 11,7 mln zł w br. (36%) i 19,3 mln zł w 2008 r. (64%).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200