Znany analityk zapowiada duże zmiany w watchOS

Zegarki od Apple mogą wkrótce doczekać się rewolucyjnych zmian w oprogramowaniu.

W 2022 roku firma Apple po raz pierwszy w historii wprowadziła zegarek Apple Watch Ultra - lepiej wyposażony model z dokładniejszym śledzeniem aktywności oraz wytrzymalszą baterią. Najnowsze informacje wskazują, że to nie koniec zmian w obrębie smartwatchy od Apple.

Apple przygotowuje dużą aktualizację watchOS
Źródło: apple.com

Apple przygotowuje dużą aktualizację watchOS

Źródło: apple.com

Znany analityk Apple - Mark Gurman - w swoim popularnym newsletterze podzielił się przemyśleniami na temat nadchodzących premierę sprzętu Apple. Według dziennikarza Bloomberga wkrótce otrzymamy dużą aktualizację systemu operacyjnego watchOS.

Zobacz również:

  • SMS vs RCS vs iMessage - jakie są najważniejsze różnice?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery

Mark Gurman podkreśla obecność kilku znaczących zmian w obrębie interfejsu użytkownika w systemie operacyjnym watchOS.

Dziennikarz podkreśla, że Apple nie zamierza przeprowadzać rewolucji w obrębie sprzętu. Zamiast tego firma skupi się na aktualizacji oprogramowania. Dopiero w 2024 roku zegarki Apple Watch mają otrzymać znaczącą aktualizację sprzętu.

Mark Gurman nie podzielił się dokładnymi szczegółami dotyczącymi watchOS 10. Dziennikarz podkreślił, że zmian doczeka się interfejs użytkownika, który nie był aktualizowany praktycznie od premiery Apple Watch pierwszej generacji w 2015 roku.

Aktualne zegarki z rodziny Apple Watch zadebiutowały na rynku we wrześniu 2022 roku. Firma zaprezentowała wtedy modele SE 2, Watch Series 8 oraz po raz pierwszy w historii Ultra. Aktualnie pod kontrolą systemu operacyjnego watchOS 9 działają zegarki z 2018 roku oraz nowsze.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200