Znana firma IT postawiła całkowicie na pracę zdalną

Jeden z największych producentów sprzętu sieciowego na świecie podjął znamienną decyzję. Poinformował właśnie, że jego pracownicy nie będą musieli wracać do biur nawet wtedy, gdy zagrożenie koronawirusem zupełnie minie. Chodzi o Cisco.

Cisco

Zgodnie z przyjętą przez korporację zasadą „nie ma powrotu do biur", Cisco nie zamierza narzucać żadnego odgórnego limitu dni w tygodniu, w których pracownicy (a jest ich obecnie na całym świecie ponad 75 tys.) musieliby fizycznie stawić się w biurze. Wszyscy będą teraz traktowani jako pracownicy hybrydowi i jeśli tylko będą chcieli, mogą świadczyć swoje usługi wyłącznie zdalnie tak długo jak chcą.

Przed pandemią, a więc przed zamknięciem biur, mniej więcej jeden na siedmiu pracowników Cisco pracował zdalnie. Przeprowadzona przez kierownictwo korporacji ankieta wykazała, że obecnie 75% pracowników wyraża chęć kontynuowania pracy zdalnej przez trzy do pięciu dni w tygodniu, nawet gdy powrót do biura będzie możliwy.

Zobacz również:

  • Kubernetes – więcej korzyści i więcej wyzwań
  • Cisco opuści rynek rosyjski
  • Polska jest dobrze przygotowana na pracę zdalną

Co ciekawe, menedżerowie Cisco twierdzą, że produktywność pracowników po przejściu na pracę zdalną nawet w najmniejszym stopniu nie obniżyła się, a w wielu przypadkach była większa. I to chyba przesądziło o tym, że korporacja zdecydowała się na taki krok.

Jak dotąd inni giganci technologiczni IT nie są tak entuzjastycznie nastawieni do pracy zdalnej jak Cisco. Zdecydowana większość jest zdania, że z chwilą opanowania pandemii, ich pracownicy powinni wrócić do biur. Amazon zapowiedział, że będzie wspierać jak to określił „kulturę pracy skoncentrowaną na biurze”.

Z kolei Google zasygnalizowało, że oczekuje iż jego pracownicy od października pojawią się biurze przynajmniej na jeden dzień w tygodniu. Microsoft jest natomiast bardziej elastyczny. Zatrudnione w tej firmie osoby będą mogły pracować zdalnie na stałe jedynie wtedy, gdy zgodzi się na to ich przełożony.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200