Znamy oficjalną nazwę jesiennej, dużej aktualizacji systemu Win 10

Firma ujawniła pod koniec zeszłego tygodnia w Berlinie, na odbywających się tam targach IFA (Internationale Funkausstellung Berlin), jaką oficjalną nazwę będzie nosić kolejny duży, jesienny upgrade systemu operacyjnego Windows 10.

Jeśli ktoś liczył na to, że będzie to oryginalna nazwa, może się poczuć rozczarowany. Korporacja z Redmond nadała bowiem temu oprogramowaniu opisową nazwę Windows 10 October 2018 Update.

Microsoft nie podał jednak dokładnej daty premiery tego systemu. Oznacza to, że tak jak to było nieraz w przeszłości, tak i tym razem dowiemy się o tym w ostatniej chwili, w przeddzień premiery. Jedno jest pewne - nastąpi to zapewne w październiku. I to pomimo tego, że przypisany tej aktualizacji numer 1809 wskazuje, że powinien to być wrzesień. (18 bo mamy 2018 rok, a 09 ponieważ jest to dziewiąty miesiąc roku, czyli wrzesień). Niektórzy spekulują i są gotowi założyć się o duże pieniądze, że tym dniem będzie wtorek 2-go października.

Zobacz również:

  • Menedżer haseł open source - czy warto się nimi interesować?
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to drugi duży update systemu Windows 10, któremu Microsoft nadał bardzo prostą, opisową nazwę. Wiosną tego roku Microsoft udostępnił użytkownikom duży update systemu Windows 10, nadając mu wtedy nazwę Windows 10 April 2018 Update. Chodzi oczywiście o oprogramowanie Win 10 1803.

Znawcy tematu twierdzą, że w styczniu 2019 roku Microsoft ogłosi, że system Windows 10 1809 został sprawdzony i pracuje na tyle stabilnie, że może zarządzać biznesowymi pecetami. Użytkownicy będą go wtedy mogli instalować na swoich komputerach, na maszynach Windows 10 Pro i Windows 10 Enterprise, za pośrednictwem kanału dystrybucji Windows Update for Business.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200