Znamy nową datę wygaśnięcia usługi Hangouts

Jak wiadomo Google poinformował na początku tego roku, że postanowił wycofać z oferty za kilka miesięcy internetowy komunikator Hangouts zachęcając jednocześnie użytkowników usługi G Suite do korzystania z dwóch nowych aplikacji: Hangouts Chat i Hangouts Meet. Podał też wtedy datę wygaśnięcia usługi Hangouts: październik 2019. Data ta została ostatnio zmieniona.

W specjalnym, opublikowanym przez Google komunikacie można przeczytać, że usługa Hangouts wygaśnie dużo później, bo w czerwcu 2020 roku. Google podjął taką decyzję na skutek nacisku wielu użytkowników korzystających z jego usług. Argumentowali oni, iż do października tego roku zostało zbyt mało czasu, aby przejść na jedną z dwóch nowych usług.

Warto przypomnieć, że aplikacja Hangouts Chat świadczy użytkowników usługi podobne to tych, jakie oferuje Slack, czyli darmowa usługa oparta na chmurze, pełniąca rolę komunikatora internetowego. Natomiast Hangouts Meet to aplikacja do prowadzenia wideokonferencji, działająca podobnie jak Skype. Z obu tych usług (czyli Hangouts Chat i Hangouts Meet) mogą korzystać korporacyjni użytkownicy pakietu G Suite oraz indywidualne osoby.

Zobacz również:


TOP 200