Znamy formułę i datę tegorocznej konferencji Google I/O

Firma informuje, że konferencja programistów Google I/O 2022 odbędzie się w tym roku w dniach 11-12 maja. Jak można się było tego spodziewać, będzie wirtualna i uczestnictwo w niej będzie bezpłatne.

Źródło: Google

Po odwołaniu tego ważnego dla deweloperów wydarzenia w 2020 roku, czego powodem była pandemia Covid-19, w następnym 2021 roku konferencja stała się wirtualna. Tak też będzie i w tym roku, chociaż w Kalifornii (w Shoreline Amphitheater w Mountain View) spotka się z tej okazji również niewielka grupa osób, w skład której wejdą wyłącznie pracownicy Google i współpracujący z tą korporacją partnerzy.

Treści prezentowane w tym roku na konferencji będą wyświetlane na żądanie jej uczestników również w kilku innych językach niż angielski, a niektóre materiały, takie jak filmy z napisami, będą dostępne wkrótce po zakończeniu wydarzenia.

Zobacz również:

  • Jak zarządzać pracownikami podczas pracy zdalnej?
  • Bezpeczeństwo IT – nowy paradygmat
  • YouTube Shorts przekroczyło granicę 50 mld wyświetleń dziennie

Google I/O 2022 daje programistom możliwość nawiązania kontaktów, porozmawiania z ekspertami Google i zapoznania się z najnowszymi produktami firmy dedykowanymi dla deweloperów. Należy przypomnieć iż w zeszłym roku Google zaprezentował pierwszy raz publicznie system Android 12 i ogłosił aktualizacje kilku swoich usług, takich jak Google Maps, Search oraz Workspace. Można więc oczekiwać, że na tegorocznej będzie tak samo i na konferencji dowiemy się też czegoś więcej na temat systemu Android 13, którego zapowiedź została opublikowana w ubiegłym miesiącu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200