Znamy finalistów konkursu CIO Roku 2006

7 grudnia 2006 roku w Pałacu Sobańskich w Warszawie odbędzie się Gala Klubu CIO, podczas której jeden z polskich top menedżerów IT zostanie uhonorowany tytułem CIO Roku.

Konkurs na najlepszych polskich top menedżerów IT odbywa się już po raz czwarty. Grupa 22 sędziów, członków elitarnego Klubu CIO (Chief Information Officer) ocenia dokonania kandydatów na CIO Roku. Zwycięzcą konkursu zostaje ten, który nie tylko doskonale przeprowadził wartościowy dla swej organizacji projekt, ale przede wszystkim w najwyższym stopniu wykazał się zdolnościami menedżerskimi i osobowością lidera.

W poprzednich latach tytuł CIO Roku zdobyli:

- Rafał Hanys, Urząd Miasta Wrocławia (2005 r.)

- Dorota Poniatowska-Mańczak, Bank Zachodni WBK S.A. (2004 r.)

- Henryk Baniowski, Bank BPH-PBK S.A. (2003 r.).

CIO jest skrótem pochodzącym od nazwy Chief Information Officer i w zachodnich organizacjach oznacza odpowiedzialnego za obszar IT członka zarządu. W polskich warunkach określamy tym skrótem także najwyższego w firmie menedżera IT mającego wpływ na kreowanie i realizację strategii biznesowej firmy.

Zobacz również:

  • Dlaczego ponad połowa liderów IT może szukać nowej pracy

Klub CIO powstał z inicjatywy redakcji "CIO Magazynu Dyrektorów IT", stawiając sobie za cel wsparcie polskich top menedżerów IT. Jest jedyną tego typu organizacją w Polsce kierowaną do najwyższej kadry menedżerskiej obszaru IT. Podobne organizacje działają też np. w USA i Kanadzie.

Podczas spotkania, poza uhonorowaniem CIO Roku, wyróżnionych zostanie dziewięciu pozostałych finalistów spośród 20 uczestników konkursu. Ponadto, specjalne wyróżnienie otrzyma przedstawiciel sektora publicznego. Uroczystość rozpocznie się o godz. 19.00.

W maju tego roku dwóch polskich dyrektorów IT znalazło się w gronie laureatów konkursu European CIO of the Year 2006, zorganizowanego w Niemczech: Rafał Hanys z Urzędu Miasta we Wrocławiu oraz Tomasz Romanowski z Alstom Power w Elblągu. Obaj są laureatami poprzednich edycji polskiego konkursu CIO Roku, a w gronie europejskim zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Rafał Hanys konkurował w kategorii "Public Sector CIO of the Year". Tomasz Romanowski rywalizował w kategorii "Enterprise CIO of the Year".

Finalistami konkursu CIO Roku 2006 są:

- Dorota Felecka, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

- Andrzej Galik, Thomson Display Poland Sp. z o.o.

- Krzysztof Kaniewski, TORFARM S.A.

- Marek Łubiarz, Softbank S.A.

- Tomasz Matuła, Telekomunikacja Polska

- Ryszard Mężyk, Świętokrzyskie Centrum Onkologii

- Tomasz Nitsch, TVN S.A.

- Sławomir Pawlak, Raben Logisics Polska

- Piotr Puczyński, PZU S.A.

- Marek Walczak, Fortis Bank Polska S.A.

Więcej informacji: Magdalena Szczodrońska: mailto:[email protected]

tel. (22) 321 79 35, 0-662 287 935,http://cio.cxo.pl/konferencje/galacioroku2006/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200