Znamy datę premiery nowych modeli urządzeń iPad Pro

Wygląda na to, że znamy już datę wprowadzenia na rynek przez Apple kolejnych modeli tabletów iPad Pro. Zazwyczaj dobrze zorientowany w tych sprawach serwis Bloomberg poinformował, że nastąpi to już w przyszłym miesiącu. Na rynku pojawią się nowe iPady Pro wyposażone w szybszy procesor i ulepszony aparat fotograficzny.

iPad

Użytkownicy czekali długo na ten moment, gdyż ostatnia aktualizacja urządzeń iPad Pro miała miejsce równo rok temu, na samym początku pandemii koronawirusa. Wiadomo już, że niektóre modele nowych tabletów będą wyposażone w ekran Mini-LED o przekątnej 11 oraz 12,9 cala, charakteryzujące się ulepszonych kontrastem wyświetlanych obrazów oraz większą jasnością.

Będą przy tym wyposażone w firmowe procesory Apple produkowane przez firmę Taiwan Semiconductor Manufacturing, bazujące na tej samej architekturze co układy M1 stosowane obecnie w urządzeniach MacBook Air, MacBook Pro oraz Mac Mini.

Zobacz również:

  • Android będzie oferować funkcję pozwalającą prowadzić rozmowy bez użycia głosu
  • Problemy na rynku tabletów
  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards

W nowych iPadach znajdą się złącza Thunderbolt, które mają dużo większą przepustowość od stosowanych obecnie w takich urządzeniach interfejsów USB-C.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200