Znamy datę dystrybuowania systemu Windows 11

Korporacja zapowiedziała oficjalnie, że pierwsze kopie nowego systemu operacyjnego Windows 11 trafią do rąk użytkowników komputerów Windows 10 we wtorek 5-go października 2021 roku. Przewiduje też , że cała operacja przechodzenia na to oprogramowanie będzie kontynuowana przez następne miesiące i zakończy się prawdopodobnie dopiero w połowie przyszłego roku..

Windows 11

System ma być oferowany jako bezpłatny upgrade w pierwszej kolejności użytkownikom nowych komputerów, które spełniają określone wymagani. Jednak komunikat nie precyzuje dokładnie, co należy rozumieć pod tym określeniem.

Firma zapowiada też iż na wszystkich komputerach Windows, które trafią do sprzedaży po 5. października, powinien znaleźć się już system Windows 11. Będzie on na nich preinstalowany przez ich producentów w momencie kierowania urządzeń do sprzedaży.

Zobacz również:

  • Technologia AI zyskała nowego sprzymierzeńca
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

Tak więc każdy komputer z systemem Windows 10, który kwalifikuje się do uaktualnienia, zostanie w pewnym momencie obsłużony przez usługę Windows Update. Usługa ta powinna w pewnym momencie powiadomić o tym fakcie użytkownika komputera. Może on również sam sprawdzić, czy system Windows 11 jest już gotowy do zainstalowania. Wystarczy klikną ikonę Ustawienia, a następnie opcje Windows Update i „Sprawdź aktualizacje”.

Microsoft obiecuje, że w ciągu najbliższych dni zaprezentuje nową wersje aplikacji PC Health Check, dzięki której użytkownik komputera będzie mógł sam sprawdzić, czy kwalifikuje się on do aktualizacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200