Znaczącym odsetkiem biznesowych pecetów zarządza dalej Windows 7

Okazuje się, że system operacyjny Windows 7 trzyma się dalej mocno. I nie mówimy tu tylko o użytkownikach indywidualnych, ale o szeroko rozumianym biznesie. Microsoft podał niedawno, że na całym świecie 184 mln pecetów (z wyłączeniem Chin) używanych przez małe, średnie i duże firmy pracuje dalej pod kontrolą oprogramowania Windows 7.

Co ciekawe, największy odsetek takich pecetów znajduje się w USA - co czwartym biznesowym pecetem używanym w tym kraju zarządza Windows 7 (dokładnie 46 mln). Badanie przeprowadzone przez Computerworld nie tylko że potwierdza ten fakt, ale podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Prawdopodobnie wynika to z faktu, że Microsoft brał pod uwagę wyłącznie znane mu i zarejestrowane pecety.

Według serwisu Computerworld na całym świecie funkcjonuje obecnie ok. 709 mln pecetów pracujących pod kontrolą systemu Windows 7. Chodzi tu zarówno o pecety znajdujące się w prywatnych rękach, jak i biznesowe. Tych drugich - czyli biznesowych pecetów - mamy obecnie 390 mln, czyli grubo ponad 50%.

Zobacz również:

  • Salesforce tworzy białka z generatywną sztuczną inteligencją
  • Suwerenność danych czynnikiem decyzyjnym
  • Nowy OS zarządzający zaporami firmy Palo Alto wzmacnia bezpieczeństwo systemów IT
Znaczącym odsetkiem biznesowych pecetów zarządza dalej Windows 7

Źródło: Computerworld

Warto w tym momencie przypomnieć, że wsparcie techniczne dla systemu Windows 7 kończy się ostatecznie w połowie stycznia 2020. Firmom pozostał więc tylko 18 miesięcy na podjęcie ostatecznej decyzji o przejściu na system Windows 10. Muszą to zrobić, gdyż pozostając przy systemie Windows 7 muszą się liczyć z tym, że od 2020 nie mogą już liczyć na żadne łaty aktualizujące ten system. Na taki krok zdecydują się chyba tylko te firmy, które lubią igrać z ogniem. Ich pecety zostaną wtedy wystawiane na ataki hakerów, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że systemy takie będą bezbronne i będzie to dla nich łakomy kąsek.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200