Znaczące wyróżnienie dla polskiej firmy testującej zabezpieczenia IT

Brytyjski „Test Magazine” - specjalistyczny miesięcznik zajmujący się zagadnieniami związanych z jakością i bezpieczeństwem rozwiązań informatycznych - umieścił w grupie 20 światowych liderów z dziedziny testowania oprogramowania polską firmę Soflab Technology.

Test Magazine ogłasza od 2008 roku listę 20 firm z całego świata, które wyróżniły się na tym polu, i zaliczył w 2015 roku do grupy noszącej nazwę „20 Leading Software Testing Providers” oprócz polskiej firmy między innymi takie korporacje, jak Microsoft, HP, Amdocs, Sogeti, Tata Consultancy Services czy Cognizant. Wyróżnione firmy pochodzą m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Szwecji. Polska w historii tego prestiżowego rankingu nie miała jeszcze tutaj swojego reprezentanta.

Firma Soflab Technology powstała w 2008 r. w Katowicach i zatrudnia obecnie ponad 100 osób. Soflab został doceniony przez „Test Magazine” za potwierdzoną w ponad 2000 projektach wysoką jakość usług, nowatorskie rozwiązania w obszarze weryfikacji rozwiązań IT oraz promowanie dobrych praktyk w tym zakresie. Wśród klientów Soflab Technology są duże polskie firmy i instytucje – od banków po urzędy centralne. Firma realizujemy też kontrakty dla klientów za granicą. Bierze także regularnie udział w szkoleniach i konferencjach w USA, Kanadzie, UK, Hiszpanii, Holandii, Irlandii.

Zobacz również:

Duże znaczenie dla międzynarodowego wyróżnienia miało otwarcie przez firmę Soflab Technology Centrum Testów Oprogramowania (CTO) w Warszawie, dzięki któremu polscy testerzy mogą świadczyć usługi nie tylko w biurach klientów, ale przede wszystkim zdalnie. Dzięki temu polska firma testowa zdobyła w ostatnim roku kolejne kontrakty m.in. w Niemczech, Holandii i Szwajcarii.

Pełna lista tegorocznego zestawienia znajduje się tu tutaj.


TOP 200