Zmodyfikowana macierz EVA

HP zmodyfikował macierz EVA, dodając do niej wsparcie dla protokołu iSCSI (EVA iSCSI Connectivity Kit; zdjęcie poniżej) i sieci Fibre Channel transmitujących dane z szybkością 4 Gb/s.

Zmodyfikowana macierz EVA
Kolejne nowości HP dotyczące pamięci masowych, to: zintegrowanie macierzy EVA i XP, tak aby wspierane przez nie pamięci można było wirtualizować i zarządzać nimi z jednej konsoli; dwukrotne zwiększenie pojemności bufora obsługującego macierze XP (co usprawnia proces partycjonowania); wykorzystanie napędów 500 GB w wirtualnych systemach taśmowych StorageWorks 6000 Virtual Library System, co zwiększa ich ogólną pojemność do 70 TB oraz udostępnienie biblioteki taśmowej StorageWorks MSL2024 (LTO3) w postaci urządzenia o wysokości 2U, wspierającego pojemność 9,6 TB.

Zaprezentowane nowości oznaczają, że HP ma inne spojrzenie niż IBM, Brocade, Cisco i McData na problem wirtualizowania danych. Podczas, gdy wymienione firmy forsują koncepcję, że zadanie wirtualizowania danych powinno być realizowane w sieci SAN, HP (tak jak Sun i Hitachi) uważa, że optymalnych miejscem witrualizowania danych jest kontroler pamięci usytuowany między siecią SAN i napędami macierzy.

Zobacz również:

  • Przyjdzie AI i poprawi pracę
  • HPE Alletra Storage MP – technologiczna inwestycja na lata
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200