Zmniejszył się rynek usług IT

Rynek globalnych usług IT skurczył się znacząco w II kw. br. - wartość nowych kontraktów spadła do najniższego poziomu od ośmiu lat - wynika z danych australijskiej firmy Ovum.

Całkowita wartość kontraktów (TCV) umów ogłoszonych w II kw. 2011 r. spadła poniżej 19 mld USD, czyli o 40% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Jest to najgorszy wynik od I kw. 2003 r.

Spadek był mniej dramatyczny w regionie Azji i Pacyfiku - TCV spadło o 4% do 1,7 mld USD.

Już czwarty kwartał z rzędu spadła też liczba kontraktów podpisanych na świecie - do 384. Jest to spadek o 20% w porównaniu z liczbą zarejestrowaną w II kw. 2010 r., jest to także najniższa liczba transakcji zarejestrowanych przez Ovum w pojedynczym kwartale od IV kw. 2007 r.

Zobacz również:

  • Czym jest MSP? O strategicznym outsourcingu usług IT

Analityk Ovum oraz autor raportu, Ed Thomas, stwierdził, że po rozczarowującym początku roku, sprawy potoczyły się jeszcze gorzej, w II kw. br.

Według raportu, w II kw. br. nie podpisano żadnych ogromnych umów (o wartości powyżej mld USD). W poprzednich kwartałach większość dużych umów należało do instytucji publicznych, ale w omawianym kwartale ten sektor także się skurczył.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200