Zmiany w zarządzie i Radzie Nadzorczej Optimusa

Według nieoficjalnych informacji, jeszcze dzisiaj (31 maja) przedstawiciele Optimusa poinformują, że Roman Kluska zrezygnuje z pełnienia funkcji prezesa zarządu firmy, obejmując jednocześnie stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej. Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym prezesem. Jednym z kandydatów jest Dariusz Dąbski, wiceprezes Optimusa.

Na początku kwietnia br. Roman Kluska poinformował o sprzedaży pakietu akcji uprzywilejowanych Optimus SA, dających 66% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. Kupiło go konsorcjum, w którego skład wszedł BRE Bank SA i Zbigniew Jakubas. Transakcja została zakończona wczoraj (30 maja). Jej wartość szacowana jest na 262 mln zł. Zmiany w akcjonariacie mają związek z poszukiwaniami inwestorów strategicznych dla Optimusa i jego spółek zależnych.

Roman Kluska deklarował wtedy, że "zamierza zachować fotel prezesa, gdyż chce pomagać w rozwoju firmy". Twierdził także, że zmiany wynikają jedynie z "chęci wprowadzenia nowych zasad zarządzania firmą, co nie byłoby możliwe w starym układzie właścicielskim, nie będzie jednak radykalnych zmian w organizacji firmy".

Według nieoficjalnych informacji, prawdopodobnie jednak jeszcze dzisiaj (31 maja) przedstawiciele Optimusa poinformują, że Roman Kluska zrezygnuje z pełnienia funkcji prezesa zarządu firmy, obejmując jednocześnie stanowisko przewodniczącego Rady Nadzorczej. Nie wiadomo jeszcze kto zostanie nowym prezesem. Jednym z kandydatów jest Dariusz Dąbski, wiceprezes Optimusa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200