Zmiany w zarządzie BNP Paribas

Od 1 stycznia 2021 roku do Zarządu Banku BNP Paribas dołączyła Magdalena Nowicka, która objęła funkcję wiceprezes Zarządu i odpowiadać będzie za Obszar Nowych Technologii i Cyberbezpieczeństwa.

Zmiany w zarządzie BNP Paribas

Przez 20 lat związana była z Grupą ING. Karierę zaczynała w ING Barings, następnie pracowała w Pionie IT ING Banku Śląskiego przechodząc ścieżkę od specjalisty do Dyrektora Departamentu Wsparcia Informatycznego. Od 2006 r., jako Prezes Zarządu, budowała ING Tech Poland, centrum technologiczne Grupy ING dostarczające usługi IT, w tym cyberbezpieczeństwa i rozwiązań chmurowych, dla klientów w ponad 20 krajach. W 2017 r. objęła w Nordea stanowisko Head of IT Poland, biorąc udział m.in. w budowaniu Nordea Horizon Center – nowoczesnego ośrodka monitorowania i operacji IT. Jako Global Head of Technology Sourcing odpowiadała też w Nordea za realizację strategii w zakresie wykorzystania globalnych centrów usług informatycznych.

Wcześniej za obszar technologii w Banku BNP Paribas odpowiadał Jaromir Pelczarski.

Magdalena Nowicka jest absolwentką Wydziału Matematyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i studiów MBA na Politechnice Warszawskiej. Ukończyła również podyplomowe studia zarządzania i „Informatyka w biznesie” w Szkole Głównej Handlowej.

Zobacz również:

  • Nowy dyrektor w LOT

Nowa członkini zarządu BNP Paribas aktywnie działa w projektach wspierających rozwój kobiet w świecie nowych technologii. Jest mentorką programu „Technologia w spódnicy”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200