Zmiany w programie partnerskim HP

Hewlett-Packard - w ramach zmian związanych z fuzją z Compaq Computer - zamierza dokonać konsolidacji programów partnerskich dla integratorów, firm konsultingowych, twórców oprogramowania i resellerów.

Wszystkie mają zostać skupione w ramach jednego, nowego programu - PartnerOne. Został on już wprowadzony w USA i Kanadzie. W I kwartale 2003 r. ma zacząć obowiązywać w Europie.

Po połączeniu z Compaqiem, nowe HP miało ok. 40 programów partnerskich związanych z wieloma liniami produktów i typami partnerów. Często ten sam partner brał udział w programach dla resellerów, a jednocześnie firm konsultingowych i integratorów.

Zobacz również:

  • Rynek e-commerce może zostać wkrótce gruntownie przebudowany

W programie PartnerOne HP ma premiować zwłaszcza najlepszych partnerów, uczestnicząc w większym stopniu np. w finansowaniu organizowanych przez nich dla klientów seminariów. Obniżone mają zostać także - w niektórych przypadkach - koszty uczestnictwa w programie partnerskim. Dotyczy to zwłaszcza producentów oprogramowania. Przed fuzją musieli oni np. płacić ok. 600 USD rocznie, aby brać udział w programie partnerskim Compaqa. PartnerOne będzie dla nich bezpłatny. W ramach PartnerOne stworzono także nowy program dla twórców gotowych rozwiązań - Developer & Solution Partner Program (DSPP). Stanowi on rozwinięcie Compaq Solution Alliance i HP Developer Portal. Hewlett-Packard stworzy także jeden program certyfikacji - HP Certified Professionals.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200