Zmiany w Ster-Projekt

Zarząd warszawskiej spółki Ster-Projekt SA zdecydował przekształcić swoją spółkę zależną Ster-Projekt Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku w oddział spółki-matki. Ster-Projekt Gdańsk zostanie natomiast zlik...

Zarząd warszawskiej spółki Ster-Projekt SA zdecydował przekształcić swoją spółkę zależną Ster-Projekt Sp. z o.o z siedzibą w Gdańsku w oddział spółki-matki. Ster-Projekt Gdańsk zostanie natomiast zlikwidowana. Przedstawiciele warszawskiej spółki-matki twierdzą, że takie działanie jest spowodowane konsolidacją grupy. Ster-Projekt SA utworzył na przełomie 1993/94 r. osiem spółek zależnych w największych miastach Polski. Były to Ster-Projekt Poznań, Ster-Projekt Gdańsk, Ster-Projekt Bydgoszcz i Ster-Projekt Wrocław, a także oddziały w Łodzi, Kielcach, Wołominie i Katowicach. Jedynie oddziały w Bydgoszczy i Wrocławiu pozostały jeszcze oddziałami terenowymi, ale Ster-Projekt SA nie wyklucza przekształcenia ich również w filie spółki warszawskiej. Pozostałe spółki zależne przeszły już zmiany i zostały przekształcone w oddziały spółki warszawskiej.

Oddział gdański Ster-Projekt SA służyć będzie spółce do naprawy i serwisowania sprzętu komputerowego oraz obsługi kontraktów krajowych - centralnych. Powołanie zespołu serwisowego w Gdańsku odbędzie się dzięki sprzedaży udziałów w Ster-Projekt Sp. z o.o. oddział w Gdańsku za kwotę 250 tys. zł.

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Na rynku pojawiła się kolejna wirtualna stacja robocza

Ster-Projekt SA stracił w I półroczu 2001 r. 926 tys. zł, przy przychodach w wysokości 75,5 mln zł. Strata operacyjna wyniosła 3,5 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200