Zmiany w Optimusie

Andrzej Widerszpil złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Optimusa.

Andrzej Widerszpil złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Optimusa.

Zmiany w Optimusie

Andrzej Widerszpil

W ciągu tygodnia ma być znany jego następca. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to osoba spoza nowosądeckiej spółki. Obecnie w skład zarządu Optimusa wchodzą: Barbara Staszczyk, wiceprezes zarządu, Zbigniew Mazur, wiceprezes zarządu, i Małgorzata Walczak, członek zarządu i dyrektor zarządzający.

Andrzej Widerszpil, były prezes polskiego oddziału Compaq Computer, został prezesem Optimusa w czerwcu 2002 r. Jednocześnie kupił pakiet 5% akcji firmy, za które zapłacił ok. 3,5 mln zł. Docelowo chciał być posiadaczem 10% jego kapitału akcyjnego i zostać tzw. inwestorem zarządzającym.

Zmiany w Optimusie

Akcjonariusze Optimus SA

Za czasów prezesury Andrzeja Widerszpila firma sprzedała większość spółek zależnych (pozostała jedynie Xtrade), w tym: Optimus IC i Pagi, koncentrując się na podstawowej działalności związanej z produkcją komputerów. Firma ogłosiła też upadłość Optimus Enterprise, powstałej po przejęciu za 7,5 mln zł TCH Systems.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200