Zmiany na szczeblu kierowniczym w IBM

Promowanie zasłużonych i długoletnich dyrektorów jest jedynie formą zatrzymania ich w firmie - twierdzą analitycy.

IBM mianował Sama Palmisano na prezesa i dyrektora operacyjnego firmy. Natomiast John M. Thompson zostanie zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej. Obaj panowie, związani z firmą od kilkudziesięciu lat, nowe obowiązki obejmą z początkiem sierpnia br. i będą nadal bezpośrednio podlegać Lou Gerstnerowi, przewodniczącemu rady nadzorczej i dyrektorowi wykonawczemu IBM-a.

Zdaniem analityków, promocja ta ma na celu zatrzymanie w firmie cennych dla niej pracowników. Być może L. Gerstner, który prawdopodobnie już trzy lata temu miał zrezygnować ze swojego stanowiska, chce w ten sposób podzielić się pewnym zakresem codziennych obowiązków - twierdzą analitycy z Giga Information Group.

S. Palmisano, dotychczasowy szef Enterprise Group, będzie odpowiedzialny za wszystkie jednostki operacyjne IBM-a, w tym działy produktowe i usługowe oraz sprzedaży, dystrybucji i finansowe.

J. Thompson przestanie dowodzić działem oprogramowania Big Blue i ma zająć się integracją i zwiększaniem udziału firmy w obszarach związanych z usługami internetowymi, technologiami bezprzewodowymi oraz rozwiązaniami linuxowymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200