Zmiany kadrowe w branży IT

Zmieniła się obsada stanowisk kierowniczych w: Telefonii Dialog, ABG i Sabre Holdings.

Marcin Olewnik, dotychczasowy wiceprezes zarządu, pełni obecnie obowiązki prezesa zarządu Telefonii Dialog. W latach 2001-2002 był zastępcą dyrektora generalnego Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. Pracował również m.in. w Invest Banku i spółkach KGHM Metale i Madro. Z Telefonią Dialog jest związany od 2006 r.

Jednocześnie z pełnionych funkcji w Telefonii Dialog zostali odwołani Sławomir Szych (dotychczasowy prezes zarządu) oraz Grzegorz Mach (wiceprezes zarządu i dyrektor zarządzający). Zmianom uległ także skład Rady Nadzorczej spółki. Przewodniczącym został Wojciech Braszczok, a jej członkami Bogusław Graboń i Paweł Łoziński.

Zobacz również:

  • Nowy CEO Siemens Mobility w Polsce

Rafał Kowalewski został nowym dyrektorem infrastruktury sieciowej ABG. W latach 1999-2006 pełnił kierownicze funkcje w ABG Ster-Projekt (wcześniej Ster-Projekt), gdzie stworzył dział rozwiązań sieciowych. Przez dwa ostatnie lata zajmował stanowisko dyrektora Centrum Kompetencyjnego Rozwiązań Sieciowych firmy Betacom.

Jadwiga Nowotnik została powołana na stanowisko wiceprezesa ABG. Wcześniej pracowała w firmie m.in. jako dyrektor Pionu Współpracy z Zagranicą i projektów NATO. W latach 1991-2002 zajmowała stanowiska kierownicze w firmach: Cenrex, Optimus Lockheed Martin Information Technology Group i Optimus-Enterprise.

Tracy Cooper, wiceprezes Sabre Holdings, objęła stanowisko dyrektora Europejskiego Centrum Oprogramowania Sabre Holdings w Krakowie. Jej nowe obowiązki dotyczą m.in. przygotowania procesów w obszarze rekrutacji, szkoleń oraz dowodzenia globalnymi programami i inicjatywami. Tracy Cooper jest związana z Sabre Holdings od 1982 r. Pełniła m.in. funkcję wiceprezesa i dyrektora generalnego Sabre Holdings w Kanadzie. Była również wiceprezesem ds. obsługi klienta oraz marketingu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200