Zmiany kadrowe w Intelu

Ta wpadka może drogo kosztować największego producenta procesorów na świecie. Intel opublikował wczoraj komunikat w którym informuje, że główny inżynier firmy (Murthy Renduchintal) złożył rezygnację. Analitycy nie mają wątpliwości co do tego, że ma to bezpośredni związek z kłopotami, jakie Intel ma z uruchomieniem produkcji układów CPU kolejnej generacji.

Intel

Chodzi o procesory produkowane przy użyciu technologii 7 nanometrów, których premierę zapowiadano pierwotnie najpóźniej na trzeci kwartał tego roku. Ostatnie kłopoty techniczne związane z oddaniem do użytku linii produkcyjnej wytwarzającej takie układy spowodowały, że pojawią się one na rynku najwcześniej w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Murthy Renduchintal dołączył do ekipy Intela pięć lat temu, kierując wcześniej przez 12 lat znaną firmą Qualcomm. Giełda jest bezlitosna i zareagowała na tę wiadomość błyskawicznie. Akcje Intela spadły z dnia na dzień o ponad 10 procent.

Zobacz również:

  • Doświadczenia z przeszłości gwarancją sukcesu przyszłości
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
  • Platforma Azure Purview ma nową nazwę

Bob Swan (CEO firmy Intel) informuje, że wraz z odejściem Murthy Renduchintala w korporacji szykują się inne zmiany kadrowe. I tak Anna Kelleher (weteranka, która pracuje w Intelu od blisko ćwierć wieku) stanie na czele działu odpowiedzialnego za rozwój technologii, a Keyvan Esfarjani (który wcześniej kierował działem zajmującym się układami pamięci nieulotnej) przejmuje dział sprawujący nadzór nad produkcją.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200