Zmiany kadrowe

PKO BP wybrał CIO. Został nim #Piotr Alicki#. 2 listopada 2010 r. obejmie funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za obszar informatyki i usług.

Bank PKO BP poszukiwał CIO od czasu rezygnacji z tej funkcji Mariusza Zarzyckiego. Piotr Alicki od 2006 r. był dyrektorem pionu informatyki w Pekao. Zajmował się m.in. realizacją fuzji informatycznej czterech banków (Pekao SA, PBKS SA, BDK SA, PBG SA), wdrażał Zintegrowany System Informatyczny, zarządzał integracją informatyczną systemów BPH i Pekao.

Z kolei przygotowaniem i wdrożeniem w Polsce nowych rozwiązań informatycznych, w tym wykorzystywanych przez Grupę BNP Paribas zajmie się Jerome Gaubicher. Nowy szef Pionu Technologii i Systemów Informatycznych w BNP Paribas Fortis ma na swoim koncie projekty IT realizowane na rzecz wielu europejskich jednostek grupy.

Odnalazł się zaś Witold Drożdż, były podsekretarz stanu w MSWiA. Znudzony "informatyzacją" państwa polskiego zajmuje się teraz jego "elektryfikacją". Został wiceprezesem zarządu EJ1. Jest ona spółką zależną PGE Energia Jądrowa. Ma zajmować się przygotowaniem procesu inwestycyjnego związanego z budową elektrowni jądrowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200