Zmiany dyktowane przez rynek - IFS Applications

Miniony rok przyniósł zmiany w funkcjonalności oprogramowania IFS Applications m.in. w zakresie obszarów związanych z harmonogramowaniem produkcji i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Plany na najbliższy rok to przede wszystkim zmiany dedykowane dla działalności prowadzonej w reżimie projektowym.

W minionym roku system IFS Applications zyskał usprawnienia m.in. w zakresie modułu harmonogramowania produkcji. Obecnie pozwala on na niezależną pracę wielu planistów nad wybranymi obszarami tego samego harmonogramu. Umożliwia również łatwiejsze wyszukiwanie wąskich gardeł projektu i ich optymalizację za pośrednictwem odrębnych harmonogramów. Rozwój funkcjonalny oprogramowania firmy IFS nastąpił też w obszarach zarządzania sieciami handlowymi i złożonymi łańcuchami dostaw. Nowy moduł zaawansowanego planowania poziomu zapasów w sieci dystrybucji pozwala m.in. na opracowanie planów dostaw uwzględniających prognozy sprzedaży, wytyczne dotyczące zasad promocji towaru w sieci oraz kategoryzację towarów.

Niedawno firma IFS udostępniła również funkcjonalność pozwalającą ograniczyć koszty środowiskowe działalności i poziom emisji szkodliwych substancji. Moduł Eco-Footprint Management pozwala m.in. na tworzenie schematów procesów i analiz wpływu działalności wytwórczej na środowisko naturalne. Oprogramowanie wspiera raportowanie, wymagane aktami prawnymi Unii Europejskiej oraz polskiego ustawodawstwa.

O kierunkach rozwoju oprogramowania IFS Applications mówi Marcin Taranek, prezes Zarządu firmy IFS w regionie Europy Środkowo-Wschodniej:

Zmiany dyktowane przez rynek - IFS Applications

Marcin Taranek

"Rozwijając system IFS Applications, obserwujemy rynek i oczekiwania klientów z kluczowych z naszego punktu widzenia sektorów: energetyki i użyteczności publicznej oraz telekomunikacji, przemysłu maszynowego, produkcji procesowej, motoryzacji, konstrukcyjno-budowlanego, dystrybucji detalicznej i hurtowej oraz lotnictwa i obronności. W 2009 roku planujemy dalszy rozwój systemu IFS Applications, szczególnie w zakresie funkcjonalności wspierających firmy prowadzące działalność o charakterze projektowym - m.in. planujemy wprowadzenie narzędzia pozwalającego na dynamiczne symulowanie obciążeń firmy, w zależności od planowanych przez nią projektów"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200