Zmiana zasad korzystania z biznesowych wersji usług OneDrive i Skype

Po wprowadzeniu przez Microsoft do oferty w 2010 roku usługi Office 365, wielu użytkowników było zmuszonych przenieść swoją aktywność do chmury. Wygląda na to, że za trzy lata historia powtórzy się, choć w nieco innej wersji.

Microsoft poinformował wczoraj tych użytkowników pakietu Office, którzy posiadają jedną z „wieczystych” edycji standalone tego rozwiązania – a więc Office 2010, Office 2013 i Office 2016 – że będą mogli korzystać z biznesowych wersji usług OneDrive i Skype tylko do 13. września 2020 roku.

Ci użytkownicy wymienionych powyżej pakietów Office, którzy będą chcieli korzystać dalej z biznesowych wersji usług OneDrive i Skype, powinni przejść na usługę Office 365, co wiąże się oczywiście z koniecznością wykupienia stosownej licencji.

Zobacz również:

  • IDC CIO Summit – potencjał drzemiący w algorytmach
  • Asystent AI Copilot wkroczył do platformy Azure SQL Database
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Ci natomiast użytkownicy, którzy nie zdecydują się na ten krok – a przechowywali wcześniej dokumenty Word czy arkusze kalkulacyjne Excel w chmurze OneDrive for Business – powinni pamiętać o tym, aby przenieść te dokumenty i arkusze z chmury na lokalny dysk twardy swojego peceta.

Użytkownicy pakietów Office 2010, Office 2013 i Office 2016 będą mogli dalej korzystać z takich aplikacji jak Word czy Excel, ale jeśli nie chcą przejść na usługę Office 365, to generowane przez nie dokumenty i arkusze kalkulacyjne muszą przechowywać albo lokalnie albo skorzystać z innej chmurowej usługi.

Usługi Skype i OneDrive są wbudowane w system operacyjny Windows 10. Jednak zgodnie z nową polityką przyjętą przez Microsoft użytkownicy tego systemu będą mieli dostęp do konsumenckich wersji tych usług, ale nie do biznesowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200